Evipa
V čekárnách jsme velmi často svědky, kdy příchozí pacient neví, jak postupovat po příchodu do čekárny. Někteří se dotazují ostatních na pořadí, jiní zase automaticky klepou na dveře. Řešení, které najdete u nás v čekárně je systém EVIPA, zavádí jasný řád celého procesu vstupu pacienta do ordinace. Vložení karty zdravotní pojišťovny, nebo jiného dokladu totožnosti. Lékaři jsou následně na PC zobrazeny identifikační údaje o příchodu pacienta, které lze interaktivně zpracovávat a případně využívat pro ambulantní systém.
Systém cobas h 232
Umožňuje rychlé stanovení NT-pro BNP, troponinu T, D-dimerů. Diagnostické testy dostupné pro tento přístroj umožňují účinnou diagnózu a vyhodnocení kardiovaskulárních nemocí. Vyhodnocení těchto testů pomocí přístroje cobas h 232 kombinuje výhody rychlé diagnózy s lepší klinickou interpretací kvantitativních hodnot (v porovnání s kvalitativními testy). Automatické vyhodnocení zajišťuje spolehlivější výsledky.
Spolehlivé stanovení troponinu T
POC Troponin T od Roche usnadňuje stanovení diagnózy u pacientů s podezřením na poškození buněk myokardu, např. v případě akutního koronárního syndromu (detekce a vyloučení akutního infarktu myokardu (AMI) a subakutního infarktu myokardu, stanovení rozsahu infarktu, stratifikace rizika u pacientů s AMI). Díky standardizaci a srovnatelnosti výsledků lze test používat v kombinaci s vysoce citlivým laboratorním stanovením Elecsys® Troponin T high-sensitive.1,2,3
Spolehlivé stanovení NT-proBNP
Test Roche CARDIAC proBNP+ usnadňuje stanovení diagnózy u pacientů s podezřením na srdeční selhání, umožňuje monitorování pacientů s kompenzovanou dysfunkcí levé komory a napomáhá při stratifikaci rizika pacientů s akutním koronárním syndromem. Referenční hodnoty byly stanoveny použitím testu Elecsys® proBNP firmy Roche Diagnostics.4
Spolehlivé stanovení D-dimeru
Test Roche CARDIAC D-Dimer slouží k vyloučení suspektní hluboké žilní trombózy (HŽT) a plicní embolie (PE). Bylo prokázáno, že nízká až střední pravděpodobnost rizika PE ve spojení s negativním výsledkem vyšetření D-dimeru má negativní prediktivní hodnotu (NPV) 100 %. Stejně tak byla 100% NPV prokázána u negativního vyšetření D-dimeru ve spojení s Wellsovým skóre ukazujícím na nepravděpodobnost HŽT.5 Vyšetření D-dimeru u pacientů s PE a HŽT snižuje potřebu použití zobrazovacích metod.6
BTL – 08MD – EKG
Toto EKG je vhodné pro široké spektrum uživatelů. Barevný dotykový displej, vysoká kvalita EKG signálu a tisku, vysoký výkon při jednoduchém ovládání přístroje. Použití BTL unikátních auto-adaptivních filtrů přináší stabilní EKG signál bez šumů a artefaktů, bez zkreslení fyziologického tvaru EKG křivky.
M a g n e t o t e r a p i e B T L – 5 0 0 0
Magnetoterapie je osvědčená lékařská metoda používaná při léčbě bolesti a pro zrychlené hojení tkání. Jedná se o jeden z nejvýkonnějších magnetoterapeutických přístrojů na současném trhu. Je vhodný pro aplikace přímo na operovanou oblast. Podporuje hojení , zmírňuje bolesti, zmenšuje otoky, zlepšuje prokrvení v dané oblasti.
O x y m e t r
Prstový pulzní oxymetr pro měření saturace hemoglobinu kyslíkem a tepové frekvence. Saturace hemoglobinu kyslíkem udává, kolik procent hemoglobinu v arteriální krvi je nasycené kyslíkem. Proto je důležitým parametrem pro posouzení funkce dýchání. Pulsní oxymetr používá k měření dva světelné paprsky rozdílné vlnové délky, které dopadají na prst vložen dovnitř přístroje, vyšetřením je nebolestivé. Nízká hodnota saturace hemoglobinu kyslíkem poukazuje převážně na nemoci jako onemocnění dýchacích cest, astma, srdeční nedostatečnost …
I N R C o a g u Ch e k
Slouží ke stanovení protrombinového času (PT) z čerstvé kapilární krve. Protrombinový čas je čas, za který se ve vzorku krve vytvoří koagulum (krevní sraženina). Tento čas se dále přepočítává na mezinárodní normalizový poměr (INR). Umožňuje snadné monitorování a zjištění změn ve srážlivosti krve např. při snížení hladiny vitaminu K, po poškození jater, po podání Warfarinu.. . . K měření se používá testovací proužek, na který se nanese krev z prstu, výsledek se zobrazí na displeji v jednotkách INR, %Q nebo v sekundách.
MESI – ABI
Tento přístroj umožňuje současné měření krevního tlaku na všech čtyřech končetinách najednou. Přístroj měří hodnotu ABI indexu, který označuje průchodnost tepen dolních končetin a upozorňuje na příznaky ischemické choroby dolních končetin („ucpávání či zužování tepen dolních končetin). Vyšetření trvá několik minut a je nebolestivé.
QuickRead go
Tento přístroj je kompaktní, plně automatické zařízení sloužící ke kvantitativnímu a kvalitativnímu měření různých parametrů (popsáno níže) v primární zdravotní péči.
1. CRP
C reaktivní protein (CRP) je bílkovinou, která se v těle zvyšuje hlavně při probíhajícím zánětu, který je bakteriálního původu. Tudíž nám tento test pomáhá při rozhodnutí o léčbě antibiotiky a k posouzení závažnosti zdravotního poškození. K vyšetření se odebírá kapka krve z prstu ruky a výsledek je znám do několika minut.2. INR
INR (International Normalized Ratio) neboli „Quickův test“. Tímto testem zjišťujeme aktivitu protrombinového komplexu a funkčnost vnější části koagulační kaskády. Nejčastěji se používá při testování účinnosti antikoagulační léčby tzv. „ředění krve“ (např. při léčbě Warfarinem). Pro vyšetření v ordinaci nemusí být pacient nalačno, provádí se odběrem kapky krve z prstu ruky. Výsledek je znám do několika minut. Každý pacient léčený Warfarinem musí tento test pravidelně absolvovat.3. FOBT TEST
Vyšetření stolice na okultní (skryté) krvácení slouží k odhalení malého množství krve ve stolici, které není normálně viditelné. Toto vyšetření slouží k včasnému upozornění na onemocnění probíhající v tlustém střevě. Vyšetření probíhá tak, že v ordinaci obdržíte testovací lahvičku a samotný test provedete doma dle poučení. Následně lahvičku přinesete zpět do ordinace, kde bude následovat okamžité vyhodnocení. Vyšetření hradí všechny pojišťovny od 50 do 55 let věku každoročně. Od 55 let se vyšetření provádí každé dva roky. V případě pozitivity testu indikujeme vyšetření tlustého střeva tzv. kolonoskopii.
Ambulantní monitorování krevního tlaku – holter
Tímto vyšetřením je měřen krevní tlak pomocí automatizovaného přístroje na paži pacienta každých 15minut až 1 hod (dle naprogramování). Výsledky měření jsou zaznamenávány do malé „krabičky“, kterou má vyšetřovaný umístěnou za pasem. Vyšetření obvykle trvá 24 hodin, je nebolestivé a neomezuje v běžných každodenních činnostech. Vyšetření slouží k posouzení kompenzace pacientu léčených pro vysoký krevní tlak v průběhu celého dne a odlišení skupiny pacientů se zvýšeným tlakem pouze u lékaře tzv. (syndrom bílého pláště).
Systém LAURA SMART
Tento systém je efektivním řešením analýzy moče. Vyhodnocování analýzy moče pomocí LAURA® Smart eliminuje subjektivní interpretaci barevné odezvy diagnostických zón a tím významně přispívá ke správné diagnostice pacienta. Systém automaticky identifikuje typ použitého/vloženého proužku. Parametry, které lze stanovit diagnostickými proužky, jsou: pH, bílkovina (ALB), glukóza (GLU), ketony (KET), urobilinogen (UBG), bilirubin (BIL), krev (BLD) a dále specifická hmotnost (SG), dusitany (NIT) a leukocyty (LEU). Kvalita měření je zvýšena díky kompenzačnímu poli na diagnostickém proužku, které umožňuje eliminovat různé zbarvení vzorků moče.
Tonometr Microlife WatxhBP office
Tlakoměr pro profesionální měření krevního tlaku s detekcí fibrilace síní a výpočtem středního arteriálního tlaku.
Otoskop
Otoskop je určený pro přímé vyšetření sluchovodu a bubínku středního ucha.
Glukometr Wellion CALLA
Systém na měření glykémie Wellion CALLA zajišťuje jednoduchý a přesný způsob měření hladiny cukru v krvi pomocí čerstvé plné kapilární krve odebrané z konečku prstu, dlaně nebo předloktí. Měření je prováděno mimo tělo (diagnostikování in vitro). Výsledky měření jsou kalibrovány na plazmu kvůli jednoduchému porovnání s laboratorními výsledky. Hladina cukru v krvi se liší v závislosti na přísunu jídla, léků, zdraví, stresu a fyzické aktivitě.